Lastryko Warszawa

Posadzki z lastryko w mało wszystkim przypadku dodają się do renowacji, co przypisuje się za sporą wadę tego rodzaju podłogi. Renowacja polega na frezowaniu, szlifowaniu i polerowaniu powierzchni, budowane są jedynie fragmenty posadzki zrobionej z innych produktów, jakie należy zastąpić nowym lastrykiem. Najczęściej stosujemy metodę szlifowania „na ciepło”, która pozwala uniknąć mokrego szlamu niebezpiecznego dla mieszkańców. Maszyny do ostatniego dane wyposażone są w dobre pochłaniacze pyłów, dzięki czemu zapylenie występuje tylko podczas szlifowania podstopnic schodowych.

Dzięki swojej budowie posadzka lastryko, niezależnie z wieku oraz stopnia zużycia, praktycznie zawsze sugeruje się renowacji, podczas której sprawia się całkiem nową, wzmocnioną i łatwą do jedzenia w czystości powierzchnię. Renowacja posadzki z pełniejsza polega na frezowaniu, szlifowaniu i czyszczeniu powierzchni, tworzone są jedynie fragmenty posadzki stworzonej z własnych produktów, które należy zastąpić nowym lastrykiem.

Posadzka lastryko po wyszlifowaniu oraz dobrej impregnacji, dzięki bardzo prostej powierzchni (zamknięte pory) bardzo przejrzyście i mało zdarza się wierzyć w idealnej czystości. Wystarczy tylko przestrzegać kilku zasad wymienionych poniżej:

-częste usuwanie z posadzki zabrudzeń lotnych, takich jak piasek, kurz czy pył;
-okresowe mycie posadzki płynem na bazie alkoholu czy tąż wodą;
-stosowanie mopów znanych z mikrofibry z często wymienianą wodą;
-nie ma konieczności kupowania żadnych innych preparatów nabłyszczających, ochronnych, doczyszczających, itp.

Właściwym sposobem pielęgnacji posadzki lastrykowej jest charakterystyczne jej czyszczenie i usuwanie. Piasek, a szczególnie błoto śniegowe (zawierające sól lub chlorek sodu) są bardzo niszczące dla lastryka. Zarządzamy naszym Klientom stosowanie mat wejściowych chroniących powierzchnię przed zniszczeniami.

Mycie lastryka powinno stanowić poprzedzone odkurzeniem posadzki. Podaje się stosowanie płynów o neutralnym ph na podstawie alkoholu. Do roztworu powinno się używać zimnej wody i dozować preparat według zaleceń producenta. Też warto co 3–4 mycia zwolnić ze środków czyszczących i umyć wyłącznie wodą. Do mycia najlepiej stosować mopy płaskie (najlepiej z mikrofibry). Mopy sznurkowe brudzą podstopnice i cokoły. Należy również mieć o częstej wymianie płynu w wiadrze.

Często popełnianym błędem jest łączenie różnych past nabłyszczających. Tłuste powłoki utrwalają brud, podłoga ciemnieje i trudniej jest utrzymać ją w czystości.

Projektując nową posadzkę, mamy do wyboru wiele wariantów kolorystycznych kruszywa czy samego cementu. Dzięki temuż potrafimy puścić wodze energii i zaprojektować unikalny wzór, jaki będzie przeprowadzał Państwa oczekiwania. Jednymi ograniczeniami są warunki techniczne wykonania takiej posadzki, czyli grubość min. 3 cm, i miejsca dylatacyjne, jakie nie powinny istnieć poważniejsze niż 3 m2.

Posadzki lastryko, wielkie z lat, dzięki dzisiejszym metodom renowacji będą dodatkowo bardzo długo te w własnym otoczeniu, i dzięki dostępności jeszcze to innych kruszyw, cementów oraz barwników będą brane z szczęściem w moc nowych inwestycjach.

Mech-Bud Grzegorz Pieńkos – Schody i posadzki lastryko Warszawa – szlifowanie i renowacja lastryko
Gawartowa Wola 3A
05-085 Kampinos
NIP: 1250447903
REGON: 015418765
TEL: 608 050 831
email: firma.mechbud@gmail.com
https://mech-bud.net/schody-i-posadzki-lastryko-warszawa/